Každodenní problematika internetu

Ať už třeba na seznamkách, Facebooku nebo dokonce i na minecraft serverech se pokoušejí dennodenně internetoví predátoři získat pozornost dítěte. Často takové získání pozornosti bohužel končí až znásilněním nebo odesláním dětské pornografie.

Dávej si proto velký pozor, ať se obětí takového predátora nestaneš právě ty! A jak se vlastně takovému člověku vyhnout?
Asi nejjednodušší způsob je nevyužívat žádné seznamky, které jsou pro ně čirým rájem. Zeptej se sám sebe, doopravdy chceš riskovat že narazíš na pedofila kvůli tomu, že si chceš najít na internetu kamaráda?
Na sociálních sítích nepřijímej žádosti od cizích lidí, už v žádném případě od nově založených profilů!!!

Pokud už si zahájil konverzaci s někým cizím, v žádném případě mu neposílej žádné osobní údaje nebo fotky. Bude-li ti vyhrožovat, zablokuj si ho a neboj se o tom říct rodičům!

Tento příspěvek jsme se rozhodli sepsat kvůli poměrně častým případům seznamování lidí u nás na serveru a blížícímu se filmu V síti, který má v českých kinech premiéru 27.2.2020.
Tento film zachycuje právě reálné chování internetových predátorů a doporučujeme ho tak všem navštívit, neboj se zajít za rodiči, že bys na tento film chtěl jít do kina.

Podrobné informace o filmu a trailer: https://www.csfd.cz/film/720753-v-siti/prehled/

Uložit odkaz do záložek.